Bądźmy odpowiedzialni na drodze - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Bądźmy odpowiedzialni na drodze

Data publikacji 12.06.2020

Za nami półmetek „długiego weekendu”, jesteśmy z Wami i dbamy o wasze bezpieczeństwo. Mimo to monieccy policjanci odnotowali kolizję, w której wzięły udział 3 pojazdy oraz zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Bezpieczeństwo to Nasza wspólna sprawa, dlatego przestrzegajmy przepisy ruchu drogowego, aby móc bezpiecznie wrócić do domów.

Do dwóch incydentów na drogach powiatu monieckiego doszło wczoraj. Najpierw policjanci ruchu drogowego w miejscowości Downary około godziny 10:30 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Volkswagena, który jak się okazało był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 30 – latek kierował samochodem mając 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia tuz po godzinie 15.10 dyżurny monieckiej Policji został poinformowany o zderzeniu się 3 pojazdów, do którego doszło, na drodze krajowej nr 65 w rejonie miejscowości Osowiec – Twierdza.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego go volkswagena i uderzył w tył pojazdu. W wyniku zderzenia zepchnięty na przeciwległy pas ruchu volkswagen zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka  kolejnym audi. Mimo, że zdarzenie wyglądało groźnie, nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Zarówno kierowca audi, który spowodował kolizję, jak i nietrzeźwy kierowca volkswagena stracili prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Apelujemy, bądźmy ostrożni na drogach, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo przede wszystkim zależy od nas samych.