GaszynChallenge - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

GaszynChallenge

Data publikacji 15.06.2020

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, podjęli wyzwanie #GaszynChallenge w ramach, którego zbierane są środki finansowe na leczenie 18-miesięcznego Wojtusia oraz inne dzieci chore na SMA.

Do challengu monieckich policjantów nominowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu. Do wykonania zadania w ramach #GaszynChallenge, stawił się I Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Mońkach nadkom. Krzysztof Kropiwnicki oraz pracujący tam policjanci.

Sama akcja zapoczątkowana lokalnie przez strażaków ochotników z Gaszyna swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski a nawet wykroczyła poza jej granice. Zasady wyzwania są bardzo proste, a polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł.

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie. Nadkomisarz Krzysztof Kropiwnicki wytypował: pracowników Biebrzańskiego Parku Narodowego, żołnierzy Jednostki Wojskowej w Osowcu i policjantów z Komendy Miejskiej w Białymstoku.

Wojtuś Howis z Galewic, któremu dedykowana jest cała akcja to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie wart 9 milionów złotych.

  • policjanci biorący udział w GaszynChallenge
  • policjanci stawiają się do challengu
  • policjanci w trakcie robienia pompek
  • policjanci w trakcie robienia pompek
Ładowanie odtwarzacza...