PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Pijany kierowca opla spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

Wczoraj po 17, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mońkach otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na DK 65 w rejonie miejscowości Knyszyn. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że 35–latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Jaświły natychmiast stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.