Policjant - zawód z pasją. Ruszamy z rekrutacją - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant - zawód z pasją. Ruszamy z rekrutacją

Data publikacji 23.06.2020

Policjant - to zawód dla ludzi z pasją. Wiąże się z oddaniem i zaangażowaniem. To służba trudna i wymagająca. Jednocześnie przynosi wiele satysfakcji z niesienia pomocy innym i daje możliwości samorealizacji, kształcenia się i awansowania.

Przygoda z Policją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna, a także szereg badań lekarskich. Kiedy kandydat spełnia wszystkie kryteria zostaje przyjęty w szeregi formacji i ślubuje„…służyć wiernie Narodowi chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Wtedy adept jest gotowy by rozpocząć półroczny kurs w szkole policyjnej.

Zawód policjant to praca ciekawa ale i wymagająca poświęceń. To również praca dzięki której można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności daje dużo satysfakcji.

Zainteresowani służbą w Policji niezbędne informacje, wzory dokumentów znajdą na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Komendy Głównej Policji (www.policja.pl). Zapraszamy także do Komendy Powiatowej Policji w Mońkach przy ul. Al. Niepodległości 7. W Zespole Prezydialnym Kadr i Szkolenia chętni dowiedzą się bezpośrednio jak wygląda procedura wstąpienia w szeregi Policji.

W 2020 roku Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:

27 lutego 2020 r.

21 kwietnia 2020 r.

13 lipca 2020 r.

16 września 2020 r.

5 listopada 2020 r.

30 grudnia 2020 r.