50 + - Kolejnych pięciu kierowców straciło prawo jazdy - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

50 + - Kolejnych pięciu kierowców straciło prawo jazdy

Data publikacji 18.07.2020

W ciągu trzech dni moniecka „drogówka” zatrzymała prawo jazdy pięciu kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy zostali ukarani mandatami i stracili prawo jazdy.

W ciągu trzech dni policjanci z monieckiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu drogowego pięciu  nieodpowiedzialnych kierowców, w tym jednego cudzoziemca. Trzech z nich w miejscowości Downary Plac – miejscu, które zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tu stracił prawo jazdy 22-latek kierujący toyotą oraz 38-letni cudzoziemiec, który jechał skodą. W tym miejscu zatrzymali 21-letniego rekordzistę, który jadąc oplem przekroczył dopuszczalna prędkość o 85 km/h.  Kolejni dwaj kierowcy „wpadli” w ręce policjantów w Knyszynie i Jasionówce. Byli to 32-letni kierowca peugeota i 26-letni kierowca opla.

Policjanci wszystkich ukarali mandatami i zatrzymali im prawo jazdy.

Apelujemy o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych a prawo jazdy jest niejednokrotnie narzędziem pracy.