ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Data publikacji 07.09.2020

Policjanci z monieckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli 2 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W miniony weekend, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zatrzymali do kontroli 2 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli w piątek, po godzinie 10. 24 – letnia kierująca, w miejscowości Potoczyzna jechała audi z prędkością 110 km/h, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, przekroczył prędkość w sobotnie popołudnie w miejscowości Downary Plac. Kierujący, na krajowej „65", jechał audi z prędkością 112 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 62 km/h. Obu kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.