NIETRZEŹWY KIEROWCA W RĘKACH POLICJANTÓW - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

NIETRZEŹWY KIEROWCA W RĘKACH POLICJANTÓW

Data publikacji 05.11.2020

Monieccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował volkswagenem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 28 latek stracił prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, przed 9, dyżurny monieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który w Krypnie, może prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości. Informacja ta natychmiast została przekazana policjantom patrolującym tą miejscowość. Chwilę później kierowca został zatrzymany do kontroli.  Badanie alkomatem potwierdziło, że 28 letni kierowca volkswagena miał ponad 2 promile w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku monieccy policjanci na terenie powiatu zatrzymali pod wpływem alkoholu 92 kierowców. Kierowanie po alkoholu, to nadal bardzo duży problem na polskich drogach. Policjanci przypominają: "Piłeś - nie jedź".