Jeden telefon może uratować życie! - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Jeden telefon może uratować życie!

Data publikacji 10.11.2020

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim bezdomnych, osoby samotne czy pod wpływem alkoholu. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie! I takie zgłoszenie otrzymali w miniony weekend monieccy policjanci. Pomogli nietrzeźwemu 52 latkowi, który leżał w parku miejskim. Dzięki właściwej postawie zgłaszającego i sprawnemu działaniu policjantów mężczyzna na czas trafił pod opiekę lekarzy.

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają do zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na osoby potrzebujące pomocy. Szczególnie narażeni na wychłodzenie organizmu są bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Właśnie takie zgłoszenie otrzymali monieccy policjanci w sobotę rano. Czujny obywatel poinformował mundurowych o mężczyźnie leżącym w parku przy ulicy Alei Niepodległości. Policjanci, którzy udali się we wskazane miejsce zastali nietrzeźwego 52-latka leżącego na ziemi. Mężczyzna był tak zmarznięty, że nie dał rady rozmawiać z policjantami, a tym bardziej poruszać się o własnych siłach. Funkcjonariusze bezzwłocznie podnieśli go z zimnej ziemi i posadzili na ławce, a nastęnie wezwali załogę karetki pogotowia. Dzięki czujności obywatela i szybkiej reakcji mundurowych 52 latek na czas tafił pod opiekę lekarzy.

Widzisz osoby potrzebujące pomocy - nie bądź obojętny i reaguj. Czasami wybierając numer 112 możesz uratować komuś życie. Swoją pomoc możesz również okazać wskazując miejsce przebywania osób potrzebujących pomocy  na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.