JAK DBAĆ O PRZYRODĘ ? – 9 LEKCJA DZIECIĘCEJ SZKOŁY BEZPIECZEŃSTWA - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

JAK DBAĆ O PRZYRODĘ ? – 9 LEKCJA DZIECIĘCEJ SZKOŁY BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 22.01.2021

Dzisiaj w ramach akcji „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” odbyła się 9 z 10 lekcji profilaktycznych. Tematem zajęć było: „Ochrona zwierząt i środowiska na przykładzie Biebrzańskiego Parku Narodowego”. Policyjna akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. Mając na uwadze pandemię lekcję zorganizowano w formie online.

Wraz z zakończeniem ferii zimowych policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Mońkach kontynuują akcję „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”. Akcja została przygotowana przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Szkoła ma na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary codziennego życia. Dzieci poznały już między innymi: zasady bezpiecznego zachowania w domu, wiedzą co zrobić gdy wybuchnie pożar, jak udzielić pierwszej pomocy, na czym polega praca policjanta i strażaka, jak segregować śmieci oraz poznały historię kina.

Dzisiaj odbyła się 9 z 10 lekcji profilaktycznych. Uczniowie klasy III Szkoły podstawowej nr 2 w Mońkach podczas zajęć lekcyjnych dowiedzieli się jak dbać o przyrodę. Tematem zajęć była: „Ochrona zwierząt i środowiska na przykładzie Biebrzańskiego Parku Narodowego”. Mając na uwadze pandemię, policjanci i pracownicy monieckiej komendy zainicjowali lekcję z w formie online. Pracownik Biebrzańskiego Parku Narodowego łącząc się z uczniami wyjaśnił pojęcia takie jak: rezerwat przyrody, park narodowy oraz park krajobrazowy. Omówił sposoby ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego w Polsce.