NIETRZEŹWY KIEROWCA W RĘKACH POLICJANTÓW - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

NIETRZEŹWY KIEROWCA W RĘKACH POLICJANTÓW

Data publikacji 25.01.2021

Policjanci monieckiej "drogówki" zatrzymali do kontroli forda. Jak się okazało kierowca samochodu był nietrzeźwy. Dodatkowo, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj, przed 9.00 na terenie powiatu gminy Jasionówka funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zatrzymali do kontroli drogowej forda. Tor jego jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Jak się okazało, siedzący za kierownicą samochodu 53 latek był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, 53 latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W 2020 roku monieccy policjanci na terenie powiatu zatrzymali pod wpływem alkoholu 92 kierowców. Od początku 2021 roku, mundurowi zatrzymali kolejnych 6 nietrzeźwych kierowców. Policja apeluje o rozsądek na drodze. Przypomina też: "Piłeś - nie jedź! Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia".