Apel Policji – Nie wypalajmy traw! - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apel Policji – Nie wypalajmy traw!

Data publikacji 24.03.2015

Tylko w przeciągu ostatniego tygodnia na terenie naszego powiatu doszło do kilku zdarzeń, w których wypalanie trawy, przyczyniło się do powstania niebezpiecznych sytuacji.

Wczoraj w gminie Trzcianne ogień zajął nie tylko trawy, ale również budynki gospodarcze. Bezmyślność tę rozliczy teraz sąd, do którego zostanie złożony wniosek za popełnione wykroczenie. Pozostałe przypadki wypalania traw miały miejsce w gminie Goniądz. Ci sprawcy podpalenia zostali ukarani mandatem karnym przez policjantów.

Każdego roku wiosną dochodzi do wielu pożarów związanych z wypalaniem traw i nieużytków. Wypalanie traw stanowi poważne zagrożenie dla ludzi, zwierząt, lasów, zabudowań gospodarczych czy domów mieszkalnych. Podczas pożaru powstaje duże zadymienie, które jest szczególnie niebezpieczne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia, z uwagi na możliwość zaczadzenia. Wypalanie traw w miejscach przylegających do szlaków komunikacyjnych może prowadzić do powstania groźnych w skutkach wypadków i kolizji drogowych, z uwagi na duże zadymienie zmniejszające widoczność na drogach.

Wobec tak niszczącego żywiołu, jakim jest ogień, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach apelują o rozsądek i nie wypalanie roślin na łąkach, pastwiskach, skarpach czy nieużytkach. Pamiętaj - zanim podpalisz, zastanów się, czy przez swoją bezmyślność nie narazisz życia swojego i innych!

WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE I NIEDOZWOLONE!