Zasady zgłaszania autokarów do kontroli - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zasady zgłaszania autokarów do kontroli

Wzorem lat ubiegłych zachęcamy organizatorów i opiekunów wycieczek, obozów, kolonii, oraz innych grupowych wyjazdów do inicjowania sprawdzania przed podróżą m.in. stanu technicznego autokarów i trzeźwości ich kierowców.

UWAGA! Zmieniają się zasady zgłaszania i miejsce przeprowadzania  kontroli.

Sam sposób i rodzaj kontroli, czyli sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy, stanu technicznego pojazdu oraz wymaganych dokumentów pozostaje bez zmian. Jednak, aby nie blokować  linii alarmowych 997 i 112, zgłoszeń kontroli autobusu należy dokonywać:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 - pod numerem telefonu (85) 670 37 63, tj. bezpośrednio Kierownikowi bądź pracownikowi Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach,
  • codziennie po godzinie 15.30, oraz od poniedziałku do piątku w razie braku połączenia, o którym mowa wyżej - pod numerem telefonu (85) 670 37 00, tj.  dyżurnemu  KPP. 

W celu zapewnienia szybkiej i sprawnej kontroli wszystkie autokary z terenu powiatu monieckiego będą sprawdzane w wydzielonym do tego celu miejscu  na ul. Ełckiej w Mońkach (na wysokości stadionu MOSiR).  

ŻYCZYMY BEZPIECZNEJ I PRZYJEMNEJ PODRÓŻY! 

Załączniki do strony