Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Dyskoteka” – monieccy policjanci realizują zadania w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przypominają o noszeniu odblasków

Data publikacji 07.02.2017

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym monieccy policjanci przeprowadzili działania pn. „Dyskoteka” zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego, w związku z zagrożeniami naniesionymi na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w rejonie dyskoteki „Fantazja” w Jaświłach. Działania były też dobrą okazją do przypomnienia jak ważnym dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest noszenie odblasków, szczególnie w okresie jesienno – zimowym.

W minioną sobotę monieccy policjanci przeprowadzili działania pn. „Dyskoteka” zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego, w związku z zagrożeniami naniesionymi na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w rejonie dyskoteki „Fantazja” w Jaświłach. Podczas działań funkcjonariusze zapoznawali uczestników odbywającej się dyskoteki z założeniami Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacją Moja Komenda. Osobom legitymowanym wręczali zaś ulotki dotyczące aplikacji Moja Komenda i KMZB. W trakcie działań poddali badaniu stanu trzeźwości 70 osób, a wylegitymowali 17. W ramach weryfikacji zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci w miejscowości Jaświły ujawnili nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej właśnie w miejscu naniesionym na mapie jako zagrożenie. Za popełnione przestępstwo  nietrzeźwemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Działania były też dobrą okazją do przypomnienia jak ważnym dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest noszenie odblasków, szczególnie w okresie jesienno – zimowym.

Praca w Policji