Działania monieckiej drogówki - „Pasy” - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania monieckiej drogówki - „Pasy”

Data publikacji 17.03.2017

Policjanci z monieckiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Pasy". W czasie działań sprawdzali egzekwowanie nakazu używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz prawidłowość przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Mundurowi skontrolowali blisko 62 pojazdy.

W czwartek policjanci z Referatu Ruchu Drogowego przeprowadzili, na terenie powiatu monieckiego, działania pod nazwą "Pasy". Wyniki kontroli blisko 62 pojazdów, pokazują, że społeczeństwo mamy coraz bardziej świadome i dbające o bezpieczeństwo swoje i innych. Niestety mundurowi ujawnili 27 wykroczeń popełnionych przez osoby, które zlekceważyły obowiązujące przepisy - nie zapięły pasów bezpieczeństwa. Działając profilaktycznie, tego typu działania są prowadzone cyklicznie, aby poprawić bezpieczeństwo podróżujących.

Policjanci przypominają: Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

Praca w Policji