Monieccy policjanci apelują o rozwagę na drogach - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Monieccy policjanci apelują o rozwagę na drogach

Data publikacji 20.07.2017

Za spowodowanie kolizji na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Wyzwolenia w Mońkach, 38 –letniej kierującej fordem monieccy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Teraz kobieta za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

We wtorek na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Wyzwolenia w Mońkach, doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Obecni na miejscu funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach ustalili, że 38- letnia kierująca fordem nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ulicą Al. Niepodległości pojazdowi marki Land Rover. W wyniku zaistniałego zdarzenia kierująca i pasażerka forda z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala w Mońkach. Na szczęście mimo iż całe zdarzenie wyglądało groźnie, kobiety doznały jedynie otarć na ciele.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, 38 – latce zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz kobieta za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Jest to kolejne zatrzymane prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, dlatego tez apelujemy do kierowców o rozwagę i rozsądek podczas jazdy samochodem oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych. Im lepsza pogoda, tym kierujący odczuwają większy komfort jazdy, a więc pozwalają sobie rozwijać większe prędkości, a te podnoszą liczbę wypadków. Najwięcej zdarzeń przypada na okres wakacyjny. To właśnie w tym czasie najczęściej podróżujemy, a pogoda sprzyja zwiększonej prędkości i mniejszej ostrożności. 

Dlatego drodzy kierowcy apelujemy o rozwagę na drogach.

Praca w Policji