O prawach dziecka z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O prawach dziecka z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo .. przez cały rok szkolny” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka w dniu dzisiejszym funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji zorganizowali spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

W dniu 20 listopada co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, dlatego dzisiaj monieccy funkcjonariusze spotkali się z uczniami klas IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach, aby zaprezentować dzieciom katalog ich praw. Opowiadali o prawie do życia, do wychowania w rodzinie i do kontaktów z nią w przypadku rozłączenia, do wyrażania własnych poglądów, do informacji, do nauki, dostępu do kultury i rozrywki oraz prawie do ochrony przed poniżającym traktowaniem.

W trakcie spotkania przedstawiono rolę i funkcję Rzecznika Praw Dziecka oraz ideę i regulamin konkursu organizowanego przez KWP w Białymstoku nt. „Znam swoje prawa”. W czasie spotkań profilaktycznych dzieci wspólnie wykonywały konkursowe prace plastyczne.