„Dzień Odblasków 2017” w Mońkach - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień Odblasków 2017” w Mońkach

6 grudnia to nie tylko Mikołajki. Tego dnia obchodzony jest również „Dzień Odblasków”, do obchodów którego włączyli się również monieccy policjanci.

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym. Monieccy policjanci zachęcali pieszych aby nosili odblaski również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Policjanci z monieckiej drogówki podczas kontroli drogowych wręczali niechronionym uczestnikom ruchu odblaski i promowali pozytywne zachowania w relacjach pieszy – kierowca.

Tego dnia przedszkolaki z „Bajeczki” oprócz Mikołaja odwiedzili również policjanci. Podczas spotkania z dziećmi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze i podczas spacerów. Największą atrakcją spotkania były odblaski w  kształcie policyjnego radiowozu, które każde dziecko otrzymało od policjantki.

Ponadto funkcjonariusze realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej zachęcali dzieci do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku.  

Serdecznie zapraszamy do tej niecodziennej ale  „zdrowej” rywalizacji.