Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany pirat drogowy w związku ze zgłoszeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 16.01.2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa i przynosi zamierzone efekty. Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w ramach weryfikacji zgłoszeń na mapie zagrożeń ujawnili kolejnego pirata drogowego.

We wtorek funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w ramach weryfikacji zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowali prędkość pojazdów na terenie miejscowości Krypno. Jest to jedno z tych miejsc, które lokalni mieszkańcy wskazali jako zagrożenie w ruchu drogowym. Około godziny 16:00 mundurowi do kontroli zatrzymali 19–letniego kierowcę BMW, który w Krypnie Kościelnym jechał z prędkością 147 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym otrzymał 400 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy, które zostało przesłane do organu wydającego uprawnienia do kierowania, z wnioskiem o zatrzymanie go na okres 3 miesięcy.

Monieccy policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów drogowych. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń na drodze.