Działania „Dyskoteka” - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Dyskoteka”

Data publikacji 15.02.2018

Monieccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Głównym celem było ograniczenie zdarzeń drogowych oraz zapewnienie ładu i porządku w rejonie dyskoteki w Jaświłach.

Monieccy policjanci ruchu drogowego, w minioną sobotę w godzinach 19.00 - 3.00 przeprowadzili działania „Dyskoteka” w miejscowości Jaświły. Celem akcji było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych, a co za tym idzie także liczby osób poszkodowanych w wypadkach. Mundurowi koncentrowali się na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ponadto szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na prędkość.

Podczas działań policjanci skontrolowali 11 pojazdów i zbadali trzeźwość 55 kierowców. Niestety, również i tym razem okazało się, że niektórzy zdecydowali się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca Audi A6, został wyeliminowany z ruchu w nocy z soboty na niedzielę po godzinie 01.05. Mundurowi po zatrzymaniu kierowcy, sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie 0, 75 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 23 – latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 

Zarówno ta jak i podobne tego typu akcje pokazują, że niestety niektórzy kierujący nadal decydują się usiąść za kierownicą po alkoholu, stanowiąc tym samym poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też tego typu działania z pewnością będą kontynuowane.