Areszt tymczasowy i dozór policyjny dla sprawców rozboju. - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt tymczasowy i dozór policyjny dla sprawców rozboju.

Dzięki wnikliwej pracy monieccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pobili a następnie okradli 17-latka. Sąd zastosował wobec dwóch z nich trzymiesięczny areszt a wobec trzeciego dozór policyjny. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty a ich dalszym losem zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło w dniu 11 lutego. 17-latek wyszedł z Klubu „Fantazja” w Jaświłach na parking aby zaczekać na kolegę, z którym miał wracać do domu. Wówczas trzej nieznani mężczyźni zaproponowali mu, aby z uwagi na niską temperaturę, wsiadł do ich samochodu. Młody mężczyzna skorzystał z propozycji, ale wtedy mężczyźni odjechali spod klubu i wywieźli go poza teren powiatu monieckiego. Tam zjechali na drogę żwirową i zażądali od małoletniego wydania cennych przedmiotów, które miał przy sobie. Kiedy odmówił dwóch z nich zaczęło go bić po twarzy i tułowiu a następnie zabrali mu telefon, zegarek, skórzany pasek oraz pieniądze. Przerażonego 17-latka wypuścili i odjechali w nieznanym kierunku.

Intensywne czynności monieckich policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania trzech mieszkańców powiatu białostockiego. W miniony weekend zostali zatrzymani. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd  zastosował wobec  18 i 22 – latka trzymiesięczny areszt zaś wobec 21-latka dozór policyjny. Grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

  • 2
  • 2
  • 3