Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Jestem bezpieczny na drodze bo z odblaskami chodzę”, czyli cykl spotkań „Bezpieczna droga do szkoły” z monieckimi policjantami

Data publikacji 28.09.2018

Policjanci z Wydziału Prewencji i Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach realizując działania prewencyjne „Bezpieczna droga do szkoły”, każdego dnia spotykają się z najmłodszymi z podstawówek i przedszkoli, rozmawiając o szeroko rozumianym bezpieczeństwie na drodze.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach od początku września prowadzą spotkania edukacyjno – profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym tygodniu mundurowi odwiedzili dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Mońkach, Jasionówce, Jaświłach i Dolistowie  oraz przedszkolaki z Moniek, Jaświł, Mikcina, Dolistowa, Jasionówki. W spotkaniach uczestniczyło ponad 966 dzieci. podczas spotkań policjanci rozmawiali z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie na drodze, tj. konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży oraz korzystaniu z fotelika/podkładki. Najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego podczas zajęć uczyli, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz przypominali jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu. Aby udowodnić dzieciom zasadność noszenia odblasków w zaciemnionym miejscu poprzez eksperyment profilaktyczny pokazywali jak „działają odblaski”. Na zakończenie spotkań wszystkie dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez lokalne władze samorządowe.