WZMOŻONE PATROLE POLICYJNE W REJONACH CMENTARZY - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WZMOŻONE PATROLE POLICYJNE W REJONACH CMENTARZY

Data publikacji 31.10.2018

Rozpoczęła się policyjna akcja „ZNICZ 2018”. Monieccy policjanci w ramach codziennej służby patrolowej i obchodowej prowadzą wzmożone obserwacje rejonów cmentarzy. W tym czasie będą dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich i porządek publiczny. Informujemy również o zmianach w organizacji ruchu na terenie powiatu monieckiego w okresie Wszystkich Świętych.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy większość z nas porządkuje groby najbliższych. Zajęci porządkami nie zwracamy uwagi na torebki, telefony, dokumenty pozostawiane w pobliżu grobów. Takie zachowanie, to okazja dla złodzieja, dlatego apelujemy o czujność i rozwagę.

Monieccy policjanci, w ramach codziennej służby patrolowej i obchodowej prowadzą wzmożone obserwacje rejonów cmentarzy. Działania prewencyjne mają na celu ograniczenie liczby kradzieży z nagrobków oraz zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywających w rejonach nekropolii. Systematyczne kontrole uwzględniać będą nielegalny handel zniczami i innymi artykułami związanymi z Dniem Wszystkich Świętych. W godzinach wieczorowych i nocnych cmentarze będą objęte szczególnym nadzorem, którego celem  jest zapobieżenie kradzieżom i aktom wandalizmu.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci z monieckiej drogówki na terenie powiatu rozpoczęli działania „BŁYSK”. Mają one na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych szczególnie z udziałem pieszych i rowerzystów. Najbardziej narażonym na niebezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego będą wręczać elementy odblaskowe. Apelujemy do mieszkańców powiatu monieckiego – pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie, noście odblaski.

 

Informujemy, że od 31.10.2018r. do 04.11.2018r. zostają wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego. Zmiany te dotyczą kierujących, którzy zechcą odwiedzić groby bliskich na cmentarzach w Mońkach, Knyszynie, Krypnie, Goniądzu i Downarach. W związku z powyższym apelujemy o zwrócenie uwagi na obowiązujące znaki oraz stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.