Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Monieccy policjanci zabezpieczali bieg na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości

Data publikacji 12.11.2018

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. W tym roku przypadła 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas powiatowych obchodów 100-lecia Niepodległości, w minioną sobotę - 10 listopada monieccy policjanci zabezpieczali bieg sztafetowy na dystansie 100 kilometrów obejmujący cały powiat moniecki.

W minioną sobotę policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zabezpieczali bieg sztafetowy na dystansie 100 kilometrów przez cały powiat moniecki. Intencją powstania tego przedsięwzięcia był pomysł włączenia wszystkich gmin powiatu monieckiego we wspólne obchody stulecia Odzyskania Niepodległości.

Bieg sztafetowy rozpoczął się w Mońkach przy skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Alei Niepodległości. Reprezentacja monieckiej gminy przebiegła trasę do Goniądza, następnie biegacze z Goniądza biegli do Jaświł, a z Jaświł do Jasionówki. Dalej trasa wiodła przez Knyszyn, Krypno, Trzcianne i ponownie do Moniek. Meta biegu znajdowała się w miejscu startu przy nowoustawionym obelisku upamiętniającym 100 lat Niepodległości. Przy płonących pochodniach ostatnie metry sztafety zostały pokonane wspólnie przez wszystkich uczestników z poszczególnych gmin. Mundurowi przez cały bieg dbali, o bezpieczeństwo na drodze, a przede wszystkim osób biorących udział w sztafecie.