Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZATRZYMANY PIRAT DROGOWY W ZWIĄZKU ZE ZGŁOSZENIEM NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 18.12.2018

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w miniony piątek ujawnili pirata drogowego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Knyszyn, ulica Obozowa, to jedno z tych miejsc, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych i które lokalni mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożenie. Jak widać aplikacja działa i przynosi zamierzone efekty.

W miniony piątek funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w Knyszynie na ulicy Obozowej kontrolowali prędkość pojazdów. Około godziny 10:40 mundurowi do kontroli zatrzymali 42–letniego kierowcę Mercedesa, w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym otrzymał 400 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy, które zostało przesłane do organu wydającego uprawnienia do kierowania, z wnioskiem o zatrzymanie go na okres 3 miesięcy. Knyszyn, ulica Obozowa, to jedno z tych miejsc, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych i które lokalni mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożenie. Jak widać aplikacja działa i przynosi zamierzone efekty.

Monieccy policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów drogowych. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń na drodze.