Posumowanie Ferii – Gra profilaktyczna – Misja: Profilaktyka - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posumowanie Ferii – Gra profilaktyczna – Misja: Profilaktyka

Minął ostatni tydzień Ferii Zimowych w powiecie monieckim. W ubiegłym tygodniu policjanci wraz ze strażakami zorganizowali dwa pokazy ratownictwa na lodzie oraz Grę Profilaktyczną dla dzieci wypoczywających na naszym terenie. Dzieciaki z półkolonii w Krypnie odwiedzili też moniecką komendę.

We wtorek dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Krypnie miały  okazję obejrzeć pokaz ratownictwa na lodzie zorganizowany specjalnie dla nich na zamarzniętym zbiorniku wodnym oczyszczalni ścieków w Mońkach. Wyciąganie poszkodowanego za pomocą sań lodowych sprawiło im największą radość. Później odwiedziły Komendę w Mońkach gdzie obejrzały stanowisko kierowania, pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zapoznały się również z technikami zabezpieczania śladów na miejscu popełnienia przestępstwa. Największą atrakcją okazała się metoda ujawniania odcisków linii papilarnych na kartce papieru. Każdy chętny miał okazję do zdjęcia odcisku dłoni i uwieńczenia jej na kartce papieru.

W piątek Wydział Prewencji zorganizował Grę Profilaktyczną pn. Misja- Profilaktyka, w której wzięły udział dzieci będące uczestnikami półkolonii w GOK w Goniądzu. Zabawa polegała na stworzeniu kilkuosobowych drużyn dzieci wraz z dorosłym opiekunem, które wzięły udział w grze polegającej na rozwiązywaniu zadań przygotowanych przez różne instytucje m.in.: Posterunek Policji w Goniądzu, OSP w Goniądzu, Urząd Miejski w Goniądzu oraz Parafię Rzymskokatolicka w Goniądzu.  Każda z drużyn musiała zgodnie z otrzymaną „mapką”, którą otrzymała na starcie odwiedzić wszystkie zaangażowane instytucje i poprawnie rozwiązać przygotowane przez nie zadanie. Zabawę uwieńczyły pokazy straży pożarnej, Policji oraz integracyjne ognisko.

Spotkania były także doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom  i ich opiekunom jak ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest noszenie odblasków. Policjanci przypomnieli również o  bezpiecznym poruszaniu się w Internecie i odpowiedzialności prawnej nieletnich.