Europejski Dzień Bezpiecznego Internetu - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Europejski Dzień Bezpiecznego Internetu

Europejski Dzień Bezpiecznego Internetu stał się inspiracją do zainicjowania działań na terenie naszego powiatu związanych z bezpieczeństwem w sieci. W ramach autorskiego programu „Bez nienawiści w realu i na portalu” Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach zorganizował powiatowy konkurs fotograficzny pod nazwą: „NIEbezpieczny INTERNET”.

Konkurs skierowany był do wszystkich klas VI szkół podstawowych powiatu monieckiego rozumianych jako całość, czyli wszystkich jej uczniów. Uczniowie danej klasy mieli wykonać gazetkę szkolną nt. „NIEbezpieczny Internet”, a następnie zrobić zdjęcia o wymiarach 13 X 18 cm lub 20 X 25 cm.

W dniu dzisiejszym,  w dniu Bezpiecznego Internetu, konkurs został rozstrzygnięty. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa, w której składzie byli m.in. Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Mońkach oraz Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mońkach Ewa Bartnik, wybrała jedną pracę zwycięską autorstwa klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Jasionówce, której w nagrodę Nadleśnictwo Knyszyn zorganizuje wycieczkę edukacyjną. Drugie miejsce zajęła praca ze Szkoły Podstawowej w Jaświłach. Uczniowie zwycięskiej klasy skorzystają z zajęć rekreacyjnych, przygotowanych specjalnie dla nich na Pływalni Powiatowej w Mońkach.   Tę nagrodę ufundowało Starostwo Powiatowe w Mońkach.

Dzisiaj ogłoszony został również III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, który odbędzie się w dniu 26 lutego 2019 roku. W związku z nasileniem się hejtu i mowy nienawiści w szeroko rozumianych socjal mediach, tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: Internet – największe wyzwanie i pułapka XXI wieku. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat uzależnień,  nauka radzenia sobie w sytuacjach kontaktu z hejtem, mową nienawiści, uzależnieniem od Internetu, komunikatorów i szeroko rozumianych social mediów. Kształcenie pozytywnych postaw wobec ludzi uzależnionych od Internetu, gier komputerowych. Zainspirowanie i zaktywizowanie środowiska szkolnego w zakresie działań wspólnego rozwiązywania problemów związanych z siecioholizmem. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII i VIII z każdej szkoły podstawowej naszego powiatu. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez lokalne samorządy.

Ponadto w tym tygodniu policjanci będą mieli okazję spotkać się z rodzicami, kadrą pedagogiczną i młodzieżą. Na prelekcjach poruszona zostanie szeroko rozumiana tematyka socjal mediów i bezpieczeństwa w sieci zarówno dzieci jak  i dorosłych.