Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

III POWIATOWY KONKURS WIEDZY O PROFILAKTYCE UZALEŻNIEŃ W RAMACH PROGRAMU „BEZ NIENAWIŚCI W REALU I NA PORTALU” ROZSTRZYGNIĘTY!

Data publikacji 26.02.2019

W dniu 26 lutego 2019 roku o godz. 10.00 w dużej Sali Monieckiego Ośrodka Kultury przy ul. Białostockiej 25 odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Odbył się on w formule jednoetapowej - pisemnego testu złożonego z 40 pytań zamkniętych z tematyki dotyczącej objawów uzależnień od Internetu i konsekwencji prawnych stawania mowy nienawiści. Honorowym patronatem konkurs objął Starosta Powiatu Monieckiego.

Do konkursu przystąpiło 46 uczestników ze Szkół Podstawowych w Mońkach, Goniądzu, Trzciannem, Kalinówce Kościelnej, Jasionówce, Jaświłach, Knyszynie, Downarach i Dolistowie.

Komisja wyłoniła na podstawie prawidłowo rozwiązanych testów laureatów:

  • Pierwsze miejsce – uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Goniądzu,
  • Drugie miejsce – uczeń ze Szkoły Podstawowej w Downarach,
  • Trzecie miejsce – uczeń z Zespołu Szkół w Kalinówce Kościelnej.

Nagrody ufundowały: Starostwo Powiatowe w Mońkach, Urząd Miasta w Mońkach, Urząd Gminy w Trzciannem i Urząd Gminy w Jaświłach. Wsparcia merytorycznego udzieliły Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mońkach i Trzciannem oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mońkach. Niecodziennym i gośćmi byli przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku, którzy omówili najczęstsze  problemy internautów oraz przestrzegali jak nie paść ofiarą oszustów.

Nagrody wraz z dyplomami uznania zostały przekazane przez: Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach kom. Cezary Baszko oraz Wicestarosta Joanna Kitlas.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wiedzy!!!!Natomiast naszym partnerom i fundatorom dziękujemy za pomoc i wsparcie.