Pierwszy dzień wiosny! Moniecka policja czuwa nad bezpieczeństwem - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy dzień wiosny! Moniecka policja czuwa nad bezpieczeństwem

Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. Data ta kojarzy się młodzieży także z obchodzonym dość często Dniem Wagarowicza. Pierwszego dnia wiosny monieccy policjanci gościli w murach szkół powiatu monieckiego. Angażując się w gry i zabawy chcieli pokazać uczniom, jak można się bawić, aby nie wchodzić w konflikty z prawem. Rozmawiali też o bezpieczeństwie i omówili zawód policjanta. Wagary to przecież nie jedyny sposób w jaki można spędzić pierwszy dzień wiosny.

Pierwszy dzień wiosny zarówno dzieci, jak i młodzież określają jako nieformalne święto „Dnia Wagarowicza”. Funkcjonariusze tego dnia podejmowali działania profilaktyczne i prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ten szczególny dzień funkcjonariusze gościli w szkołach na terenie powiatu monieckiego. Dzielnicowi i funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną wzięli udział m.in. w Turnieju Kreatywności zorganizowanym w Liceum Ogólnokształcącym w Mońkach i w topieniu Marzanny w Dolistowie. Poprzez gry i zabawy pokazywali jak można konstruktywnie spędzać czas, nie łamiąc prawa.

Pierwszy Dzień Wiosny był też świetną okazją do zapoczątkowania Programu Priorytetowego dzielnicowych miasta Mońki, którzy wspólnie ze strażakami będą uczyć uczniów pierwszej pomocy przedmedycznej. Tego dnia uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję, żeby zapoznać się z tajnikami pracy policjanta oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy poszczególnych komórek i wydziałów. Dzięki temu mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat umiejętności i predyspozycji koniecznych do jego wykonywania.