Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny przejazd” – wspólne działania monieckiej drogówki z SOK i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Data publikacji 26.04.2019

Na terenie miasta oraz powiatu monieckiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy powiatowej wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei oraz pracownikami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Kampania ma na celu eliminowanie negatywnych zachowań u pieszych oraz kierujących podczas korzystania ze strzeżonych oraz niestrzeżonych przejazdów kolejowych, a także z tzw. „dzikich przejść”. Organizatorzy mają nadzieję, że tego typu akcje zwiększą bezpieczeństwo w rejonie przejazdów.

Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego monieckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowali wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Celem tych działań jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z braku ostrożności na przejazdach oraz utrwalenie wśród użytkowników dróg nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa. Funkcjonariusze nadzorując przejazdy kolejowe w rejonie miejscowości Dziękonie i Żodzie zatrzymywali do kontroli drogowych kierujących, którym w ramach prowadzonej kampanii rozdawali ulotki promujące akcję z przepisami w tym zakresie.

Przypominamy, że nieostrożny wjazd oraz wejście na przejazd kolejowo-drogowy może zakończyć się wypadkiem, nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego tak ważne jest, by każdy kierujący przy przejeżdżaniu przez torowisko zachował szczególną ostrożność, a przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego bez zapór zastosował się do znaku „STOP”, jeżeli znak taki jest ustawiony przy drodze.

  • na zdjęciu widoczny jest przejazd kolejowy w miejscowości Dziękonie, radiowóz policyjny oraz funkcjonariusze WRD KPP Mońki, SOK i PLK. W tle widoczny przejeżdżający przez przejazd kolejowy pojazd koloru bordowego