BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Data publikacji 30.08.2019

Wakacje dobiegają końca, a za trzy dni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek po wakacjach, monieccy policjanci sprawdzą stan oznakowania w rejonach szkół oraz autobusy, które będą przewoziły dzieci na zajęcia. Z kolei podczas zajęć będą uczyć najmłodszych uczniów jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Od 1 września monieccy policjanci rozpoczęli działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły” po to by zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie naszego miasta i powiatu. O tym jak bezpiecznie korzystać z drogi, uczniowie będą mogli dowiedzieć się podczas spotkań profilaktycznych z funkcjonariuszami, które rozpoczną się w najbliższych dniach. Ponadto policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach prowadzą wzmożone kontrole autobusów, które już od poniedziałku będą wozić uczniów do szkół na terenie całego powiatu monieckiego. Mundurowi, podczas kontroli, sprawdzają stan techniczny, wymagane wyposażenie, wymagane dokumenty i uprawnienia kierowców oraz to, czy oznakowania w rejonach przejść dla pieszych i szkół są czytelne i prawidłowo usytuowane. Policjanci nie zapomną także o  prawidłowym  zachowaniu zarówno pieszych jak i rowerzystów.

Zwracamy się także z apelem do rodziców, by prowadząc swoje pociechy pierwszy raz do szkoły wyraźnie zwracali im uwagę na zagrożenia, jakie pojawiają się na drodze do szkoły - ruchliwe skrzyżowania, przyjmowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego, by uczyli swoje dzieci od początku, jak bezpiecznie dotrzeć i powrócić ze szkoły.

Jednocześnie zwracamy się z apelem do młodzieży, by pierwszy dzień nauki nie był dniem kontaktu z alkoholem, a zachowanie się w miejscach publicznych było zgodne z przyjętymi zasadami.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej rozwagi oraz o poruszanie się dozwoloną prędkością w rejonach szkół. Apelujemy również do uczniów o ostrożne przechodzenie przez jednię, o przekraczanie jezdni w miejscach do tego wyznaczonych.

  • monieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzający stan oznakowania w rejonie SP nr 1 w Mońkach