KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI

Data publikacji 08.01.2020

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wczoraj monieccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 15 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

We wczorajszych działaniach uczestniczyło 6 funkcjonariuszy drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili 15 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości oraz przeprowadzili 87 badań stanu trzeźwości.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

  • policjant mierzy prędkość na ulicy