Bezpieczne ferie zimowe - Aktualności - KPP Mońki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie zimowe

Data publikacji 23.01.2020

Mija pierwszy tydzień Ferii Zimowych w powiecie monieckim. W tym czasie monieccy policjanci spotykają się z dziećmi wypoczywającymi w miejscu zamieszkania, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Dzisiaj wzięli udział w grze „Palcem po mapie” zorganizowanej przez Moniecki Ośrodek Kultury.

Dzisiaj monieccy policjanci wzięli udział w grze „Palcem po mapie” zorganizowanej przez Moniecki Ośrodek Kultury.  Zabawa o charakterze gry miejskiej polegała na stworzeniu kilkuosobowych drużyn dzieci, które rozwiązywały zadania przygotowane przez pracowników ośrodka kultury oraz policjantów.  Każda z drużyn musiała zgodnie z „mapką”, którą otrzymała na starcie odwiedzić wszystkie punkty i poprawnie rozwiązać przygotowane zadanie. Mundurowi poprzez zabawę przypomnieli z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Każdy uczestnik po zakończeniu zadania przygotowanego przez policjantów otrzymał upominek w formie znaczka z wizerunkiem „małego policjanta i policjantki”.

Spotkania były także doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom jak ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest noszenie odblasków. Policjanci przypomnieli również o  bezpiecznym poruszaniu się w Internecie i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

  • policjanci i dzieci podczas gry w MOK w Mońkach
  • policjanci i dzieci podczas gry w MOK w Mońkach, dzieci w trakcie rozwiązywania zadania
  • zdjęcie zadania które miały wykonać dzieci podczas gry w MOK w Mońkach
  • zdjęcie przypinek
  • zdjęcie - funkcjonariuszka wręcza przypinki dzieciom